Aktualności

I po zawodach…

W piękną słoneczną niedzielę 17 czerwca odbyły się w naszym klubie zawody wewnątrzklubowe w ujeżdżeniu. Dopisała zarówno pogoda, jak i nastroje (zawodników i koni 😉  ).

Rozegrane zostały  dwa konkursy, w których zwycięskimi parami okazały się:

– konkurs z programem próby ujeżdżenia egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką zwyciężyła Wiktoria Fijałkowska dosiadająca Stokrotki, tuż za nią, na miejscu II uplasowała się Martyna Cankudi na Bakalii , miejsce III natomiast przypadło Magdalenie Zambrzyckiej na Malwie.

– w konkursie z programem L-0 pierwsze miejsce zajęła Zofia Pajor na Serniku, następnie eq aequo II i III miejsce przypadło Anie Dylak  i Zofii Maj – obie zawodniczki dosiadały Daglezji.

 

Najmłodsi uczestnicy natomiast zaprezentowali publiczności pokaz kadryla ujeżdżeniowego do muzyki.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i rywalizację sportową, a publiczności za wspaniały doping dla naszych zawodników i piękne zdjęcia z imprezy 🙂

Klub Jeździecki EQUARIUS od kilku lat regularnie, kilka razy w roku, organizuje dla swoich klubowiczów zawody wewnątrzklubowe, które mają na celu przygotować młodych jeźdźców do startu w zawodach wyższej rangi poprzez zaznajomienie ich z różnymi aspektami współzawodnictwa sportowego w jeździectwie: poznanie danej dyscypliny i jej przepisów, nauczenie się programu na pamięć i jego wykonanie w warunkach stresu, pokonanie tremy związanej z występem przed publicznością, byciem ocenianym przez sędziego, rywalizacją o zwycięstwo, dla starszych / bardziej doświadczonych zawodników natomiast są okazją do zweryfikowania swoich obecnych umiejętności, poddania ich ocenie sędziego, a także nabierania dalszego doświadczenia startowego. Dla trenerów i instruktorów natomiast – wskazówką do dalszej pracy z podopiecznymi.error: Content is protected !!