O nas

Inicjatywa podjęcia działalności szkoleniowej powstała w 2010 r. po powrocie do Polski założycielki całego przedsięwzięcia, a obecnie prezesa klubu jeździeckiego Anny Wieczorkiewicz wraz z jej koniem – Beginem. Początkowo udzielaliśmy treningów ujeżdżeniowych, by w 2012r. wzbogacić ofertę o trening skokowy oraz naukę od podstaw, a w 2014r. zarejestrować klub jeździecki o nazwie K.J. Equarius.

Oddajemy do Państwa dyspozycji:

– 18 koni i kuców na poziomie wyszkolenia od wstępnego do kl. C / CC

–  szkoleniowców wyspecjalizowanych w dziedzinach: skoki przez przeszkody – Joanna Bulińska, ujeżdżenie, treningi bez ogłowia – Anna Wieczorkiewicz, skoki przez przeszkody, treningi bez ogłowia – Artur Ankiewicz, poprawa dosiadu i użycia pomocy, jazda w damskim siodle -Karolina Rej.

– monitorowany wizyjnie przez 24 h na dobę ośrodek

– 3 oświetlone place do jazdy: profesjonalny  czworobok ujeżdżeniowy, plac z przeszkodami z kompletem przeszkód i cavaletti, okrągły plac do nauki na lonży

– halę o wymiarach 36 x 36 m

– malowniczą okolicę lasów, pól, potoków i naturalnych wzniesień (mimo bliskości miasta)

– szatnię z zamykanymi na klucz szafkami, w której każdy może nieodpłatnie uraczyć się wodą mineralną latem lub herbatą z miodem i z cytryną zimą oraz skorzystać z naszego coraz bogatszego księgozbioru o tematyce jeździeckiej (w tym wiele specjalistycznych artykułów i magazynów branżowych w różnych językach)

– własny transport koni

– latem bryczkę, zimą sanie.

W przygotowaniu znajduje się duży plac z przeszkodami parkurowymi i naturalnymi oraz ścieżka leśna z przeszkodami crossowymi.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo, oprócz doskonalenia jazdy i profesjonalnych treningów sportowych, liczne formy zdobywania nowej wiedzy i pogłębiania czy usystematyzowania już posiadanej na temat wszystkiego, co związane z jeździectwem, w więc o  psychologii, anatomii, fizjologii i biomechanice konia, o jego żywieniu, pielęgnacji i szeroko rozumianym dobrostanie, o weterynarii,  sprzęcie jeździeckim, treningu sportowym z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych dyscyplin, o zawodach, sędziowaniu, a także o lonżowaniu, naturalnych metodach pracy z koniem, fizjoterapii w jeździectwie – wszystko to znajdziecie Państwo w ofercie naszych szkoleń letnich / zimowych oraz kursów i szkoleń tematycznych.

Od wiosny do jesieni organizujemy różne imprezy, w tym wewnątrzklubowe zawody w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, hubertusy, pokazy (np. pokaz ujeżdżenia bez ogłowia z elementami klas C / CC w wykonaniu Anny Wieczorkiewicz i Artura Ankiewicza, pokaz kadryla ujeżdżeniowego naszej sekcji jeździeckiej z elementami kl. P/N) i inne atrakcje tematyczne, takie jak Trzech Króli, Halloween itd.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą  opisami koni  i   galerią zdjęć i video!

Zobacz także:

DLACZEGO MY?error: Content is protected !!