Treningi

Czy masz wrażenie, że od miesięcy, a może i lat Twoje umiejętności jeździeckie są na tym samym poziomie? Jeździsz i jeździsz i wciąż nie wiesz czym różni się zebranie konia od ustawienia go na pomoce? Instruktor powtarza „jedź wewnętrzną łydką na zewnętrzną rękę”, a Ty wciąż nie wiesz co to naprawdę oznacza? Czujesz, że nie osiągasz z koniem upragnionej harmonii i jedności, że wasze zdania podczas treningu są podzielone, a koń jest znudzony i pracuje niechętnie? Zastanawiasz się, dlaczego tylko co trzeci wykonany przez Ciebie skok przez przeszkodę wychodzi dobrze, ale instruktor nie tłumaczy dlaczego tak się dzieje i co robić, by wychodziło lepiej? A może nawet nie mówi Ci, że większość skoków wykonujesz nieprawidłowo ani jak powinien wyglądać prawidłowy skok? Jesteś rozczarowana/y, że obiecano Ci konia sportowego, a okazuje się, że jeżdżą na nim także początkujący? Instruktor powtarza „nie nadużywaj ręki” ale nie tłumaczy jak to wykonać? A może w ogóle nie zwraca uwagi że jej nadużywasz? Irytuje Cię bałagan w siodlarni, przepocone czapraki, brudne ogłowia, niedopasowane siodła?

Jeżeli znane są Ci te historie i chcesz się nareszcie zacząć na treningach czegoś uczyć – zapraszamy do nas do naszej sekcji jeździeckiej!

trening-ujezdzeniowy-poznan-sekcja-sportowa-treningi-na-koniach-sportowych-poznan-klub-jezdziecki-equarius-28

„Chodzi nam o to, by Twój dosiad giętki

Podołał wszystkiemu, co pomyśli głowa

A zmysł Twój był jak piorun prędki

A ręka miękka, jako pieśń stepowa.”

      Ta parafraza cytatu z „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego, ułożona w pewien zimowy wieczór przez jednego z naszych instruktorów – Artura, w dużym stopniu oddaje sedno naszej pracy z jeźdźcami. Bez prawidłowego, stabilnego, niezależnego, elastycznego dosiadu nie ma mowy o prawidłowym, subtelnym komunikowaniu się z koniem. Przygotowaliśmy dla Was szereg ćwiczeń i zadań dobranych do Waszego poziomu zaawansowania i potrzeb, poprawiających  prawidłową sylwetkę na koniu, świadomość własnego ciała, równowagę, wyczucie jeździeckie, świadome używanie poszczególnych części ciała, koordynację i właściwość użycia pomocy jeździeckich. Są to ćwiczenia nie tylko typowo fizyczne (rozciągające, siłowe, kondycyjne), ale również przemawiające do wyobraźni jeźdźca poprzez liczne wizualizacje i porównania.

      Poza szlifowaniem dosiadu na zajęciach pogłębiamy Waszą wiedzę z zakresu szeroko rozumianej komunikacji z koniem, a więc objaśniamy i rozwiewamy Wasze wątpliwości związane z interpretacją poszczególnych zachowań koni i prawidłowym reagowaniem na nie tak, żeby koń mógł zrozumieć, czego się od niego oczekuje; wyjaśniamy wiele zagadnień o psychologii konia –  o tym, jak postrzega on świat, jakie zachowania ma instynktownie „zaprogramowane” i dlaczego, w jaki sposób się uczy i dlaczego lepiej go nagradzać, niż karać.

Wasze postępy to nasza ogromna satysfakcja!

skoki3

      Jeżeli spodobał Ci się ten profesjonalizm – umów się na jazdę próbną i przekonaj się, jak bardzo nasza oferta różni się od wielu podobnych, sprawdź jak się jeździ na rozluźnionych, przepuszczalnych, chętnych do pracy koniach. Daj się zaskoczyć jak szybkie postępy możesz robić, jeżeli warunki do treningu są prawidłowe – profesjonalnie przygotowane konie, wiedza przekazywana w sposób zrozumiały i usystematyzowany, lekcje odbywające się w atmosferze skupienia i pracy. U nas satysfakcja nawet najbardziej wymagającego klienta jest gwarantowana, potwierdzi to każdy, kto u nas jeździ!

Więcej o sportowym treningu ujeżdżeniowym – jeźdźców i koni: www.DressageDreams.pl

Jaszkowo Nikola Jazda konna Poznan2error: Content is protected !!